TECHNOLOGIA

Jak to się dzieje, że to wszystko takie estetyczne i eleganckie...

TECHNOLOGIA

Specjalizujemy się w druku wielkoformatowym z wykorzystaniem technologii druku offsetowego, sitodruku oraz technik cyfrowych.

Offset jest główną technologią, stosowaną przez nas przy druku średnich i dużych nakładów billboardów i citylightów. Maszyn offsetowych używamy także do druku POS-ów, opakowań, plakatów, dekoracji i innych offsetowych produktów, zazwyczaj ze szczególnym uwzględnieniem prac w dużym formacie.

W procesie przygotowania płyt offsetowych korzystamy z najnowocześniejszych systemów CTP. Drukujemy na pięciokolorowych wielkoformatowych arkuszowych urządzeniach offsetowych. Maksymalna prędkość zadruku wynosi 10.000 arkuszy na godzinę, a maksymalny format zadruku to 149 x 205 cm.

Sitodruk stanowi uzupełniającą techniką drukowania, przeznaczoną do prac o niestandardowym charakterze. Zadrukowujemy materiały z bardzo szerokiego wachlarza podłoży, takich jak papiery, kartony, tektury (również tektury faliste), folie samoprzylepne i inne, tworzywa sztuczne, płyty warstwowe i wiele podobnych. Wykonujemy zadruki obrazów rastrowych, jak i powierzchniowe zadruki kryjące z użyciem farb specjalnych – lustrzanych, metalicznych, fluorescencyjnych, objętościowych („relief”) i innych. Druk sitowy pozwala również na uszlachetnianie zadrukowanych powierzchni przy użyciu różnego rodzaju lakierów, w tym także lakierów strukturalnych, z możliwością krycia częściowego (kształtowego). Sitowe formy drukowe przygotowywane są z wykorzystaniem cyfrowego systemu CTS (computer-to-screen), co jest podstawowym elementem gwarancji wysokiej jakości i wierności odwzorowania. Maszyna druku sitowego umożliwia zadruk formatu do 180 × 140 cm z użyciem farb solwentowych, wodnych, utrwalanych UV oraz sublimacyjnych.

Produkcje w mniejszych nakładach o dowolnych wymiarach bądź z niestandardowcyh materiałów drukowane są w technologii druku cyfrowego.
Dysponujemy całą gamą maszyn cyfrowych. Możliwy jest zadruk farbami UV lub solwentowymi, rolowy w szerokości do 5 m, bądź zadruk arkuszowy na maszynach pracujących z wydajnością do 500 m2 na godzinę i maksymalnej szerokości 240 cm, jak również zadruk UV na maszynach do druku płaskiego - na papierze i kartonach o różnych grubościach, płytach z tworzywach sztucznych i drewnie. Nasz park maszynowy to również  maszyny do druku sublimacyjnego (transfer na tkaniny) i maszyny do wydruków o wysokiej rozdzielczości wykorzystujące farby lateksowe. Pracujemy na najnowocześniejszych maszynach od światowych, wiodących producentów, używamy farb i materiałów o odpowiedniej jakości i trwałości druku, zapewniamy wszelkie możliwe wykończenie. Technologie cyfrowe obejmują cały wachlarz asortymentu od klasycznych billboardów, poprzez banery, plandeki i naklejki do dekoracji, plansz informacyjnych i produktów POS.
 
Przy wykańczaniu produktów wykorzystujemy szeroką gamę urządzeń pozwalających wykonywać obróbkę takimi technikami, jak zgrzew tworzyw prądami w.cz. lub zgrzew gorącym powietrzem, cięcie, frezowanie, cięcie laserowe, cięcie 3D tzw. drutem oporowym, laminowanie na gorąco lub na zimno, klejenie, oraz wiele innych rodzajów procesów nadających finalny kształt naszego produktu.  

Więcej o nas